تبلیغات هدفمند فصلی

تبلیغات هدفمند فصلی -3

تبلیغات هدفمند فصلی

تبلیغات هدفمند فصلی : نوشابه تگری وسط زمستان یا چای داغ وسط تابستان! اگرچه بعضی‌ها شاید چنین چیزی را انجام دهند، اما به ما هم حق بدهید که این کار را شگفت انگیز و تعجب‌آور بدانیم. بله! باید بپذیریم که هر نکته‌ای یا هر فعالیتی که در سر زمان مناسب خود انجام نشود، نه تنها نتیجه مثبت ندارد، بلکه احتمال نتیجه معکوس نیز می‌رود.

این مقدمه برای این بود که در این مطلب از گروه را ما گیفت تصمیم گرفتیم که تبلیغات هدفمند فصلی را معرفی کنیم و نشان دهیم که به چه صورتی می‌تواند به رونق یک کسب و کار کمک کند. در حقیقت، این نوع بازاریابی یا تبلیغات یک نوع استراتژی تبلیغاتی شناخته می‌شود که در کنار سایر استراتژی‌ها لازم است پیاده شود تا نتیجه تبلیغات به شکل پررنگ‌تری جلوه کند.

هدایای تبلیغاتی و محصولاتی که در گروه ما عرضه می‌شوند، به شکلها و به مناسبت‌های مختلفی قابل استفاده هستند، اما چرا نباید مطابق با فصل داده شود؟ اصلاً چه دلیلی برای عدم استفاده از تبلیغات هدفمند فصلی وجود دارد؟ بریم که نتیجه تحقیقات خود را به شما نشان دهیم.

تبلیغات هدفمند فصلی -1

تبلیغات هدفمند فصلی یعنی چه؟

تبلیغات هدفمند فصلی یعنی قرار دادن استراتژی‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی بر مبنای محدوده زمانی مشخص. این یعنی شما قصد دارید که هدایای تبلیغاتی خود را در قالب یک طرح زماندار به مخاطبان خود بدهید و انتظار داشته باشید که در آن برهه زمانی، بیشترین استفاده را از آن ابزار تبلیغاتی داشته باشند.

پس اگر یک شرکت قصد دارد در تمام طول سال تبلیغات خود را بر مبنای روش‌هایی مانند روش تبلیغات پارتیزانی یا چریکی (که در مطالب قبل در مورد آن بحث کردیم میتوانید از اینجا مطالعه کنید )، قرار دهد، باید مشخص کند که در چه زمانی، از چه ابزاری استفاده کند. این روش را می‌توان به عنوان روش تبلیغات هدفمند فصلی تعریف کرد.

البته جا دارد که به یک نکته نیز اشاره کنیم که منظور از فصل، حتماً سه ماه مشخص از سال یا یک فصل دقیق نیست، بلکه یک محدوده زمانی خاص است که از قبل در استراتژی تبلیغاتی مشخص می‌شود و هدف گذاری ما بر مبنای این زمان مشخص صورت می‌گیرد. با این تفاسیر، ممکن است محدوده زمانی ما یک روز خاص مانند ولنتاین باشد یا یک دوره خاص از روزهای گرم سال برای استفاده از بادبزن تبلیغاتی.

چرا باید از این استراتژی استفاده کرد؟

اما، شاید این سؤال نیز برای شما به وجود آمده باشد که چه دلیلی برای استفاده از تبلیغات هدفمند فصلی وجود دارد؟ اصلاً چرا نباید تبلیغات را در تمام طول مدت سال انجام داد؟ آیا این ابزارها در سایر زبان‌ها قابل اجرا نیستند؟ پاسخ دادن به این سؤالاتمی‌تواند مشخص کند که دلیل استفاده ما از این استراتژی چیست.

در وهله اول، اگر ما بخواهیم که برنامه تبلیغاتی خود را به طور کامل در طول سال انجام دهیم، با وجود اینکه نقش بازاریابی و تبلیغات آنها به همان سطح انتظار اجرا می‌شود، اما نباید انتظار داشت که بازدهی نهایی ما بالا باشد. فرض بگیریم که ما قصد هدیه دادن بادبزن تبلیغاتی را داریم و می‌خواهیم به کمک آن بر روی تبلیغات چریکی متمرکز شویم. زمانی که بادبزن به شخصی داده می‌شوند، اگر فصل تابستان یا گرم باشد، مطمئناً به شخص‌های دیگری داده شده و هدف اولیه ما میسر می‌شود.

اما اگر در فصل سرد سال باشد، تنها شخص گیرنده از برند مورد نظر اطلاع پیدا می‌کند و به دلیل عدم استفاده، زنجیر تبلیغات ادامه پیدا نمی‌کند. پس اگر کارشناسان و متخصصان و حوزه بازاریابی توصیه می‌کنند که از روش تبلیغات هدفمند فصلی استفاده کنیم، به این دلیل است که هزینه اولیه تبلیغات کاهش پیدا کند و در عین حال بازدهی کار افزایش یابد.

تبلیغات هدفمند فصلی - 8

چه پیشنهادی برای تبلیغات هدفمند فصلی وجود دارد؟

اگر دو مورد قبل را خوانده باشید! برای شما مسجل شده است که استراتژی تبلیغات هدفمند فصلی ارزشمند است و می‌تواند نتیجه امیدوار کننده‌ای داشته باشد. برای این که آشنایی شما با این استراتژی بیشتر باشد و بدانید که در هر لحظه می‌توانید از چه ابزارهایی استفاده کنید، برخی از هدایای تبلیغاتی خود را که در هر زمان خاص قابل استفاده هستند معرفی خواهیم کرد:

بهار

فصل بهار یعنی زمانی که بیشترین دید و بازدید وجود دارد، هوا خنک و مطبوع است، معمولاً لباس افراد بسیار کم است، لباس‌های رنگارنگ و پوشش‌های متنوع استفاده می‌شودو افراد بیشتر به سمت تازگی و حس خوب می‌کند. پس اگر می‌خواهید تبلیغات هدفمند فصلی خود را در این زمان اجرا کنید، چاپ تیشرت تبلیغاتی، چاپ کلاه تبلیغاتی، ادکلن های تبلیغاتی یا حتی جعبه‌های پذیرایی تبلیغاتی می‌توانند بهترین ابزار ممکن باشند.

تابستان

فصل تابستان گرم است، نور خورشید اذیت می‌کند و افراد بیشتر از آن فراری هستند، معمولاً از پوشش‌های نازک و با رنگ روشن استفاده می‌کنند، روش‌های مختلفی برای خنک کردن خود به کار می‌برند و سفرهای تفریحی بیشتر است. بادبزن‌های تبلیغاتی، چترهای تبلیغاتی برای جلوگیری از تابش نور آفتاب، تی شرت های تبلیغاتی با رنگ روشن و حتی دستمال کاغذی‌های تبلیغاتی می‌توانند ابزارهای شما برای اجرای تبلیغات هدفمند فصلی در این برهه زمانی از سال باشند.

پاییز

پاییز همیشه با احساسات و عاطفه افراد گره خورده است، شروع کسب و کار و فصل آغاز تحصیلات است، تقریباً هوا سرد می‌شود، وزش باد نسبت به سایر فصل‌های سال بیشتر است و بیشتر زمان افراد در خانه و منزل می‌گذرد. اگر می‌خواهید در این زمان نیز تبلیغات خود را انجام دهید، جعبه پذیرایی تبلیغات برای دفاتر و نمایندگی‌ها، نوشت افزارهای تبلیغاتی برای دانش آموزان و دانشجویان، دستمال‌های تبلیغاتی برای داخل خودروها گزینه‌های خوبی به شمار می‌روند.

زمستان

کسانی که تبلیغات هدفمند فصلی را برای سایر فصول سال در نظر گرفته‌اند، مطمئن باشید که این برنامه را در مورد فصل زمستان نیز در نظر دارند. فصل زمستان همراه با بارش برف و باران است و خیلی سرد می‌شود، سفرهای شهری و بین شهری به شدت کم می‌شود، نوشیدنی‌های گرم طرفداران بیشتری دارند و افراد بیشتر دوست دارند که لباس‌های پوشیده و گرم بپوشند. اگر بر روی تبلیغات در این زمان مصر هستید، نوشت افزارهای تبلیغاتی برای دانش آموزان و دانشجویان، خودکارهای تبلیغاتی، جعبه پذیرایی چای کیسه‌ای و جعبه پذیرایی تبلیغاتی برای شرکت‌ها و نمایندگی‌ها، لیوان تبلغاتی برای چای و قهوه و همچنین استفاده از چتر تبلیغاتی برای جلوگیری از رسیدن برف و باران، ابزارهایی هستند که می‌توانید در این زمان از آنها استفاده کنید.

استفاده از هدایای تبلیغاتی در جریان برنامه‌های بازاریابی خود یک هنر محسوب می‌شود و انتخاب نوع آنها با توجه به نیاز مخاطبان و مشتریان، هنری مهم‌تر. پس اگر به خرید هدایای تبلیغاتی نیاز دارید یا به دنبال مشاوره در این زمینه هستید، باما در راماگیفت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید