حکاکی لیزر

حکاکی لیزر

حک لیزر 

حکاکی لیزر : یکی دیگر از روش های درج لوگو بر روی محصولات یا قطعات به خصوص فلزی ، حک لیزر یا چاپ لزر می باشد.

دستگاه لیزر این عمل را با ظرافت بالا و با دقتی بین 0.1 تا 0.005 میلی متر با درصد خطای بسیار کم حک می کند ، از دیگر مزایای دستگاه حک لیزر سرعت بسیار بالای آن در حک فلزات می باشد که البته سرعت آن قابل تنظیم می باشد . در بعضی از خطوط تولید کارخانجات مواد غذایی برای حک کردن تاریخ یا شماره سریال روی درب قوطی از این دستگاه به دلیل سرعت بالا استفاده می شود .

حکاکی لیزر

از دیگر مزایا استفاده از دستگاه حک لیزر کارکرد آسان آن است بدین صورت که فایل یا طرح یا لوگو مورد نظر به دستگاه تعریف می کنیم و پس ازتنظیمات کوتاهی دستگاه اتوماتیک وار طرحتان را روی موضوع مورد نظر حک می کند دستگاه حک لیزر نیاز به ماده اولیه هم ندارد تنها از طریق جریان برق کار میکنند .ضمینه های کاربردی از دستگاه حک لیزر برای حک فلزات ، مارک زنی بر روی فلزات ، حک بر روی طلا و  جواهر ،  و حکاکی بر روی فلزات و آهن و …

حکاکی لیزر

 حکاکی بر روی هدایای تبلیغاتی

دستگاه لیزر علاوه بر حک قابلیت برش هم دارد البته برای برش بیشتر از دستگاه Co2  استفاده میشود ولی برای حک از دستگاه Fiber  و Yag  استفاده می شود .

در بعضی موارد خیلی خاص از دستگاه لیزر برای حک برروی قطعات پلاستیکی یا چرم و پارچه استفاده می شود که البته بستگی به نوع جنس پلاستیک چرم وپارچه و قدرت دستگاه دارد .

حکاکی لیزر

بطور کلی با مرور زمان دستگاه حک لیزر نقش بسزایی در تولیدات و امور چاپی و حک به خود اختصاص داده است . نقش پر رنگ آن در امور تبلیغاتی بالاخص هدایای تبلیغاتی قابل انکار نیست این دستگاه برای حک بر روی فلزات ، حک بر روی قطعات صنعتی ، حک خودکار فلزی ، حک پاور بانک ، حک فلش مموری ،حک پلاک و………… استفاده میشود .

دیدگاهتان را بنویسید