هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

پیشنهاد هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

همانطور که می‌دانید هر ساله و در مناسبت های مختلف نمایشگاه‌هایی برای معرفی و آشنایی با برخی کسب و کارها در ایران برگزار می‌شود که در طول این نمایشگاه به بازدید کنندگان و حضار هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی مختلف و متنوعی اهدا می‌شود. این نمایشگاه‌ها به منظور معرفی کالاها، خدمات و محصولات برندها و شرکت‌ها برگزار می‌شود و شرکت کنندگان و بازدید کنندگان زیادی از سراسر کشور در این نمایشگاه‌ها شرکت می‌کنند. در این میان نقش هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی بسیار پررنگ است و بازاریابی بسیار موفقی از این طریق انجام می‌شود.

هدایای نمایشگاهی درواقع به منظور بازاریابی و تبلیغات برای کسب و کارهایی است که در آن نمایشگاه شرکت کرده اند و یک راه حل بسیار مناسب و تاثیر گذار برای آن‌ها است که از این استراتژی تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان و مخاطبان استفاده کنند. استفاده از هدایای تبلیغاتی به منظور شناساندن و معرفی یک برند به مخاطبان در تمام دنیا یکی از شیوه‌های تاثیر گذار است و کمتر کسب و کاری است که تمایل به استفاده از این استراتژی بازاریابی هدفمند و موفق نداشته باشد. انتخاب هدیه نمایشگاهی مناسب با یک کسب و کار اهمیت بسیار بالایی دارد که در این مقاله سعی داریم علاوه بر آگاه ساختن شما از اهمیت هدایای تبلیغاتی، پیشنهادات مناسبی برای انتخاب هدیه تبلیغاتی مناسب با کسب و کارتان را نیز به شما ارائه دهیم.

هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی بهترین فرصت برای تبلیغات تجاری

نمایشگاه‌ها، سمینارها، همایش‌ها و حتی جشن ها همیشه فرصتی بسیار مناسب برای مشاغل و کسب و کارها هستند تا بتوانند از این طریق برند خود را معرفی کنند. اهدای یک هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی هرچند کوچک فرصتی است برای صاحبان مشاغل تا بتوانند برای برند خود بازاریابی گسترده ای انجام دهند. تجربه نشان می‌دهد که این روش یعنی اهدای هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی به مخاطبان، روش بسیار تاثیر گذار و موفقی بوده است و توانسته بازدهی بسیار بالایی برای شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف داشته باشد. به طوری که هر شرکتی که از این شیوه استفاده کرده است این روش و استراتژی را تبدیل به یک روش بازاریابی دائمی برای خود نموده و در هر نمایشگاه و همایش یا سمنیار مرتبط با کسب و کار خود شرکت کرده و از این فرصت استثنایی برای اهدای هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی به مشتریان و مخاطبان بالقوه بارها و بارها استفاده کرده است.

حجم حضور مخاطبان و مشتریان در نمایشگاه‌ها از جمله مهم‌ترین دلایل موفقیت تبلیغات نمایشگاهی است که باعث می‌شود بتوانید تبلیغات وسیع و گسترده ای را از این طریق انجام دهید. همچنین جذابیت و تنوع بالای هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی از دیگر عواملی هستند که می‌توانند تبلیغات موثر و موفقی را برای یک برند به همراه داشته باشند.

هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی به چه هدایایی گفته می‌شود؟

معمولا به هدایایی که از طرف شرکت‌ها و برندهای مختلف شرکت کننده در نمایشگاه به مخاطبان و مردمی که در آن نمایشگاه حضور دارند اهدا می‌شود هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی گفته می‌شود. این هدایا بسیار متنوع و مختلف هستند و با توجه به نوع مخاطبان خود می‌توانید این هدایا را انتخاب کنید. برای انتخاب هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید از بین هزاران قلم کالای تبلیغاتی بهترین و مناسب ترین آن را انتخاب کنید. اهدای هدایای نمایشگاهی تنها به مشتریان و افرادی که به بازدید از نمایشگاه در آنجا حاضر شده اند اختصاص ندارد بلکه بسیاری از شرکت‌ها و برندهای مختلف هدایای تبلیغاتی خاص نمایشگاهی را برای همکاران خود و دیگر شرکت کنندگانی که در نمایشگاه حضور دارند در نظر می‌گیرند که این هدایا نیز خود با توجه به درجه و اهمیت افراد دسته بندی می‌شود.

انواع و سطوح مختلف هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی

همانطور که گفتیم هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی انواع بسیار متنوع و مختلفی دارد که هر شرکت با توجه به اینکه این هدایا را به چه گروهی می‌خواهد اهدا کند هدایای مورد نظر خود را انتخاب می‌کند. گروه‌ها و سطوح مختلفی از افراد که می‌توان در نمایشگاه به آنان هدیه تبلیغاتی اهدا کرد و معمولا شرکت‌ها تمام این گروه‌ها و افراد را به چشم فرصتی برای بازاریابی خود می‌بینند، در زیر به صورت طبقه بندی شده آورده شده است:

  • سطح عالی برای مدیران ارشد و رده بالای شرکت کننده در نمایشگاه: مدیران ارشد و رده بالا معمولا مدیران مجموعه‌های بزرگ و یا برگزار کنندگان نمایشگاه هستند که ممکن است شما تصمیم داشته باشید برای تبلیغات روی این گروه نیز سرمایه گذاری کنید و تبلیغات خاص نمایشگاهی را برای آن‌ها در نظر بگیرید. پیشنهاد ما برای این دسته هدایای مدیریتی و نفیس مانند ست مدیریتی ، کیف تبلیغاتی چرم و یا هدایای تبلیغاتی لوکس مانند جعبه پذیرایی و برخی هدایای تبلیغاتی الکترونیکی کاربردی و ارزشمند مانند پاور بانک تبلیغاتی است که همگی جزو هدایای تبلیغاتی منحصر به فرد و برجسته هستند و بسیار مناسب برای مدیران و مسئولان عالی رتبه می‌باشند.

معمولا در هر نمایشگاه اتاق VIP و CPI وجود دارد که مدیران ارشد و مهمانان ویژه نمایشگاه در آنجا حضور دارند و این فرصت بسیار مناسبی است تا بتوانید هدایای تبلیغاتی لوکس و درجه یک را از طرف برند خود به آن‌ها اهدا کنید.

  • سطح متوسط برای همکاران و سایر شرکت کنندگان و غرفه داران در نمایشگاه: این سطح درواقع افراد بیشتری را نسبت به مدیران و مسئولان ارشد در بر می‌گیرد و هدیه ای که برای این افراد در نظر می‌گیرید نیازی نیست گران قیمت و لوکس باشد و از طرفی نباید خیلی عادی و معمولی هم باشد. برای این سطح پیشنهاد ما هدایایی مانند فلش مموری تبلیغاتی ، لیوان تبلیغاتی ، سررسید و تقویم تبلیغاتی ، ساعت تبلیغاتی و مواردی از این قبیل است که بسیار مناسب برای سطح متوسط شرکت کنندگان و کارمندان حاضر در نمایشگاه می‌باشد.

غرفه های نمایشگاهی مکان‌هایی هستند که شما می‌توانید در آنجا هدایای تبلیغاتی سطح متوسط خود را به غرفه داران و همکارانتان اهدا کنید.

  • سطح معمولی برای بازدید کنندگان عادی و مشتریان بالقوه: سطح معمولی و عادی مهم‌ترین بخش بازاریابی شما در نمایشگاه را تشکیل می‌دهد که اهمیت بسیار بالایی دارد. بودجه ای که برای این سطح در نظر می‌گیرد زیاد نیست و می‌توانید از هدایای نسبتا ارزان قیمت با تیراژ بالا استفاده کنید. هدایایی مانند خودکار تبلیغاتی ، جاکلیدی تبلیغاتی ، دفترچه یادداشت تبلیغاتی ، لوازم التحریر تبلیغاتی ، ساک دستی تبلیغاتی ، بادبزن تبلیغاتی و بسیاری محصولات و کالاهای دیگر وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به بازدید کنندگان و افرادی که در نمایشگاه حضور دارند اهدا کنید. اهمیت هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت و معمولی سطح پایین را در تبلیغات نمایشگاهی به هیچ عنوان نادیده نگیرید. گاهی این هدایا می‌تواند بسیار کاربردی و تاثیر گذار باشد.

 

اهمیت و تاثیر اهدای هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

یکی از استراتژی های قدرتمندی که امروزه در تمام دنیا برای بازاریابی و تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از هدایای تبلیغاتی و اهدای آن به مخاطبان است. هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی نیز یکی از این استراتژی‌ها می‌باشد که تاثیر فوق العاده ای بر بازاریابی موفق یک کسب  کار دارد از جمله تاثیرات مهمی که هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی می‌تواند در بازاریابی و تبلیغات یک کسب و کار داشت باشد عبارتند از:

معرفی برند: از جمله مهم ترین اهدافی که یک کسب و کار می‌تواند از تهیه و اهدای هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی به مشتریان و بازدید کنندگان در یک نمایشگاه داشته باشد معرفی برند است. این موضوع به خصوص برای شرکت‌های تازه تاسیس و یا شرکت هایی که دارای رقبای زیادی می‌باشند بسیار اهمیت دارد و یک فرصت بی نظیر برای آن‌ها است تا از این طریق بتوانند نام تجاری خود را در میان سایر نام‌های تجاری بزرگ و کوچک به مخاطبان معرفی کنند و برای خود مشتری و مخاطب جذب کنند. همچنین ممکن است بسیاری از افراد از نوع محصولات و یا خدمات شما آگاهی نداشته باشند که این شیوه یعنی اهدای هدایای تبلیغاتی ویژه نمایشگاه باعث می‌شود بتوانید برند خود را به تعداد کثیری از افراد معرفی کنید و آن‌ها را به خرید یا استفاده از خدمات خود ترغیب نمایید.

افزایش مشتریان وفادار: همانطور که بارها در مورد هدایای تبلیغاتی به این نکته اشاره کرده ایم که هدیه دادن باعث ایجاد حس ارزشمندی در مخاطب می‌شود و نشان دهنده احترام و ارزشی است که شما برای مخاطب قائل هستید، اهدای یک هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی نیز می‌تواند این احساس را در کسانی که با برند شما در نمایشگاه آشنا می‌شوند و یا قبلا با شما آشنا بوده اند و اکنون دوباره در نمایشگاه از خدمات و یا محصولات شما استفاده کرده اند ایجاد کند. این احساس ارزشمندی احساس خوشایندی است که مشتری را ترغیب می‌کند به شما اعتماد کند و تجربه خوبی برای او به جای می‌گذارید که باعث می‌شود بارها و بارها تمایل به استفاده از محصولات و خدمات شما داشته باشد و تبدیل به مشتری وفادار و دائمی برند شما شود.

تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری واقعی: یکی دیگر از مزایایی که اهدای هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی می‌تواند برای شما در پی داشته باشد تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی است. مشتریان بالقوه به کسانی گفته می‌شود که به کالاها و خدمات شما نیاز دارند اما برند شما را نمی‌شناسند و تنها به دنبال راه حلی برای رفع نیاز خود هستند. این افراد معمولا در نمایشگاه شرکت می‌کنند و از خدمات و محصولات مورد نظر خود بازدید می‌کنند تا بتوانند برای برطرف کردن نیاز خود انتخاب درستی داشته باشند. هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی فرصت بسیار مناسبی برای شما است که بتوانید مشتریان بالقوه را از وجود خدمات و محصولات خود آگاه کنید و اعتماد آن‌ها را نسبت به برند خود جلب کنید. در نتیجه آن‌ها تبدیل به مشتریان واقعی شما خواهند شد و از شما خرید خواهند کرد.

اعتبار بخشیدن به نام تجاری: اهدای یک هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی می‌تواند باعث اعتبار بخشیدن به نام تجاری شما شود. در واقع هر محصولی که به صورت رایگان و به عنوان هدیه به مخاطبان اهدا می‌کنید نشان از سخاوتمندی و ارزش نهادن بر مشتری دارد که این امر باعث می‌شود جایگاه برند شما در میان سایر رقیبانتانن ارتقا یابد و مشتریان به شما اعتماد بیشتری داشته باشند. درواقع با اهدای هر گونه هدیه تبلیغاتی به خصوص هدایای تبلیغاتی ماندگار و کاربردی شما برند خود را در ذهن مشتری ثبت می‌کنید و اعتبار خود را نزد او افزایش می‌دهید.

بازاریابی کم هزینه: بازاریابی کم هزینه یکی دیگر از مزایای هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی است که از این طریق می‌توانید بودجه بازاریابی خود را به حداقل برسانید. اگر شما بخواهید این نوع بازاریابی و اهدای هدایای تبلیغاتی به مخاطبان خود را خارج از نمایشگاه و به صورت اختصاصی تر انجام دهید ممکن است برای شما هزینه بالاتری در پی داشته باشد. به عنوان مثال زمانی که شما یک هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت مانند خودکار تبلیغاتی یا جاکلیدی تبلیغاتی را به تعداد کثیری از مخاطبان خود در یک نمایشگاه هدیه می‌دهید احتمال اینکه برند شما دیده شود بسیار بیشتر از این است که آن را به صورت تک به تک به مشتریانی که از شما خرید می‌کنند بدهید.

کسانی که در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند به دلیل اینکه برای استفاده از کالاها و خدمات مورد نیازشان و آشنایی با برندهای مختلف به آن‌جا آمده اند دقت و توجه بیشتری به هر گونه تبلیغاتی که در نمایشگاه می‌شود دارند و مطمئنن از میان آنان می‌توانید مشتریان بیشتری را برای خود جذب کنید.

تبلیغات ارزان قیمت با اهدای هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه

از جمله طرفداران هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی گروهی از شرکت‌ها و برندهای هستند که به دنبال تبلیغات ارزان قیمت و بازاریابی کم هزینه برای شرکت یا کسب و کار خود می‌باشند. این شیوه تبلیغات یکی از کم هزینه ترین و موثرترین شیوه های تبلیغاتی است. با توجه به اینکه در یک نمایشگاه بازدید کنندگان و افراد بسیار زیادی حضور پیدا می‌کنند، حتی یک هدیه تبلیغاتی کوچک و ارزان قیمت هم می‌تواند نظر مخاطب را به خود جلب کند و مشتری را با برند شما آشنا کند و یا خدمات شما را به او معرفی کند. کسانی که در نمایشگاه برای بازدید شرکت می‌کنند معمولا به دنبال رفع نیاز خود با استفاده از محصولات مشابه شما هستند و یا به دنبال آشنایی با برندی که این محصولات را ارائه دهد.

شما با کمترین هزینه می‌توانید بسیاری از این مشتریان را که به آن‌ها مشتریان بالقوه گفته می‌شود به مشتریان واقعی تبدیل کنید و برای خود بازاریابی بسیار موفقی انجام دهید. شما حتی با دادن یک بادبزن تبلیغاتی و یا ساک دستی تبلیغاتی که هزینه بسیار پایینی دارد می‌توانید نتیجه بسیار مطلوبی از تبلیغات نمایشگاهی خود بگیرید. تنها کافی است فرصت حضور در چنین مراسمی مانند نمایشگاه‌ها، سمینارها، جشن ها و همایش‌ها را از دست ندهید و به آنان به چشم یک فرصت بازاریابی مناسب استفاده کنید.

چاپ تبلیغات بر روی هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

یکی از مهم‌ترین بخش های سفارش و تهیه هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی چاپ تبلیغات بر روی آن است. به طوری که شما لوگو، نام تجاری و سایر جزئیات شرکت یا کسب و کار خود را بر روی هدیه تبلیغاتی که انتخاب می‌کنید به چاپ می‌رسانید تا در معرض دید مخاطبان قرار گیرد. تبلیغاتی که بر روی یک هدیه تبلیغاتی چاپ می‌شود باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. فرقی نمی‌کند شما هدیه تبلیغاتی سطح عالی برای مدیران را انتخاب کرده باشید و یا یک هدیه تبلیغاتی سطح پایین یا متوسط را. نکته ای که حائز اهمیت می‌باشد ماندگاری نام تجاری و برند شما بر روی آن محصول برای مدت طولانی است.

اگر شما چاپ نامرغوبی برای هدایای تبلیغاتی خود انتخاب کنید ممکن است از روی آن محصول به مرور زمان پاک یا محو شود و عملاً تبلیغات شما بی نتیجه بماند و برند شما دیگر در معرض دید قرار نگیرد. اما چاپ تبلیغات ماندگار و با دوام بر روی یک هدیه تبلیغاتی می‌تواند تضمینی برای تبلیغات طولانی مدت باشد و شما را مطمئن می‌سازد تا زمانی که آن محصول قابل استفاده است تبلیغات شرکت شما بر روی آن نیز ماندگار می‌باشد. حتی اگر هدیه تبلیغاتی انتخابی شما یک خودکار تبلیغاتی باشد نوع چاپ متناسب با جنس و بدنه خودکار بسیار اهمیت دارد.

هدایای تبلیغاتی راما گیفت در کنار مرغوبیت و کیفیت محصول و هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی اهمیت چاپ را نیز در نظر گرفته است و متناسب با جنس و نوع هر محصول چاپ مناسب و هماهنگ با آن محصول را با استفاده از دستگاه‌های چاپ مجهز با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد.

هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی راما گیفت

هدایای تبلیغاتی راما گیفت از جمله شرکت‌هایی است که سال‌های زیادی در زمینه تولید، چاپ و واردات هدایای تبلیغاتی و همچنین هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی فعالیت دارد. این شرکت در طول فعالیت خود محصولات و کالاهای تبلیغاتی بسیار با کیفیت و درجه یک را تولید و یا وارد کرده است که کار چاپ تبلیغات بر روی این محصولات نیز توسط همین شرکت با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مجهز چاپ صورت می‌گیرد.

این شرکت تبلیغاتی با در اختیار داشتن دستگاه‌های پیشرفته در زمینه چاپ تبلیغات بر روی محصولات تبلیغاتی، انواع متنوع چاپ از جمله چاپ لیزر، چاپ سیلک، چاپ افست، چاپ دیجیتال، گلدوزی ،حکاکی، چاپ تامپو و بسیاری انواع چاپ دیگر را انجام می‌دهد. راما گیفت همچنین در زمینه تولید و چاپ تبلیغات بر روی هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی فعالیت می‌کند که بیش از 1000 نوع محصولات و کالاهای تبلیغاتی نمایشگاهی را به مشتریان خود برای اهدا در نمایشگاه‎ها، سمینارها، همایش‌ها و غیره عرضه می‌دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید