نمونه کار مداد

تولید مداد

مداد از قدیمی ترین و پراستفاده ترین ابزار نوشتاری است که همه افراد از ابتدا با این وسیله آشنا می شوند و بدون دغدغه از آن استفاده می کنند . مداد با خصوصیاتی که دارد بدون نگرانی آن را در دست می گیریم و شروع به نوشتن می کنیم و اگر به اصطلاح غلط دیکته ای داشته باشیم با کمک پاک کن اثر مداد را از روی کاغذ پاک می کنیم . مداد به دلیل ساختاری به راحتی از روی کاغذ پاک می شود و این امر موجب می شود بدون نگرانی دست به قلم شویم و خلق آثار کنیم . این ابزار شگفت انگیز از پر اهمیت ترین اختراع بشری است که منشا و پیدایش آن به پیش از تاریخ بر می گردد که با گذشت زمان از سنگ گچ و چوب سوخته به ساختاری جدید تبدیل شد .

مداد ابزاری است کاربردی برای نوشتن که در طرح ها و مدل های مختلف و مواد تشکیل دهنده متنوع تولید میشو د . دو نوع رایج این مواد تشکیل دهنده از چوب و پلیمر است .

مدادها بر اساس نوع کاربرد آن تولید میشود . مداد های تبلیغاتی علاوه بر جنبه کاربردی ، جنبه تبلیغاتی را هم دارا است که ما در این متن مراحل تولید مداد را از ابتدا تا تولید نهایی توضیح خواهیم داد .

مراحل تولید مداد عبارتند از طراحی مداد ، که بسته به نوع سلیقه ی مشتری و کاربرد آن ، تولید بدنه ، تولید گرافیت مغزی ، رنگ بدنه ، چاپ و بسته بندی مداد .

طراحی :

همانطور که گفته شد مداد را بر اساس نوع کاربرد آن و محیطی که در آن قرار است استفاده شود طراحی میکنند که بسته به نوع سفارش مشتری متغیر است . در طراحی مداد به رنگ بدنه اندازه مداد ، اندازه و رنگ دیپ آن ، مدل مداد گرد ، شش ضلعی ، سه گوش و .. بودن آن . و در نهایت نام و نشانه ای که شرکت سفارش دهنده میخواهد بر روی بزند .

نمونه کار مداد

در اینجا فرم کلی مداد را مشاهده میکنید که انتخاب رنگ دلخواه مشتری که به رنگ زرد است لحاظ شده است و مداد به صورت سه گوش طراحی شده است.

 در این مرحله از طراحی اندازه ها ، فاصله ها ، رنگ و اندازه دیپ مداد مشخص شده است و در انتها لوگو سفارش دهنده بر روی جای مورد نظر مشتری بر روی بدنه مداد قرار داده شده است .

نمونه کار مداد- 3

این مرحله نهایی طراحی است ، با مشخص شدن رنگ و مدل قرار گیری عناصر تشکیل دهنده مرحله اول که طراحی آن میباشد به پایان میرسد (طراحی در این نوع سفارش با نرم افزار کرل انجام شده است )

نمونه کار مداد- 1

 

تولید بدنه مداد :

تولید بدنه مداد نیازمند به دستگاه های پیشرفته و به روز میباشد که بتوان بدنه مداد مستحکم و با کیفیتی را تولید کند . در این مرحله مواد اولیه تشکیل دهنده آن به نسبت دارای اهمیت بالایی است . ساختار مدادها با یکدیگر متفاوت است . مدادها از یک پوسته و یک مغزی بنام نوک تشکیل شده است .پوسته غالبا از جنس چوب ساخته می شود . برای تولید مداد چوبی که مورد استفاده قرار می گیرد باید مقاوم باشد . چرا که با هر بار تراشیده شدن به آن صدمه ای وارد نشود . بنابراین یک مداد استاندارد بدون ایجاد مشکل و متلاشی شدن در اثر تراشیدن باید مقاومت خوبی داشته باشد.

نمونه کار مداد -4

 

 بدنه مداد از پلیمر و یا چوب ساخته میشود . که هردو از استحکام خوبی در برابر عواملی که موجب تخریب آن میشود داراست .

 نمونه کار مداد -5

 

 

 مغز مداد :

 

نمونه کار مداد -6

مغز مداد از نوعی کربن با عنوان گرافیت ساخته میشود . مغزی از مخلوط گرافیت و دوده و خاک رس تشکیل شده است  . که علاوه برآن رنگ خوبی که دارد نرم و قابل انحطاف است .

در مرحله تولید مغزی مداد ، گرافیک های خشک را میکوبند تا خورد شود و با گل رس و آب مخلوط میکنند تا استحکام کافی و رنگ خود را حفظ کند .

گرافیت مخلوط شده را به شکل خمیر در میاورند ، خمیر را از درون دستگاه فشار عبور میدهند . بعد  آنها را در اندازه های معین شده برش میدهند و در انتها به درون کوره و آنها می پزند . هممانطور که در قسمت بالا توضیح دادیم مغز مداد از گرافیت تشکیل شده است . با توجه به اینکه مغزی مداد بستگی به میزان خاک رسی که ترکیب می شود دارد و دارای سختی متفاوتی هستند . هر اندازه مداد سخت باشد خطوط آن کم رنگ تر است و اگر نرم تر باشد مداد با خطوط پررنگ تری روی کاغذ ترسیم می شود . در نتیجه هر اندازه که خاک رس ترکیبی با گرافیت مغز مداد بیشتر باشد مداد سخت تر می باشد .  

.zhaket97520 - 10

 روکش مداد : 

نمونه کار مداد - 12

روکش مداد  با رنگ پوشیده میشود که بنا به سفارش مشتری متفاوت است و میزان دیپ آن متغیر است رنگ مداد ها بصورت یکدست انجام میشود

نمونه کار مداد - 13

 بعد از رنگ شدن بدنه مداد آن هارا در دستگاهی قرار میدهند که صورت همزمان خشک شود 

نمونه کار مداد - 14

مداد ها بعد خشک شدن آماده چاپ میشوند .

در چاپ مداد روش های مختلفی وجود دارد که هم بصورت چاپ تامپو انجام میشود و هم بصورت طلا کوب با ورقه هایی طلایی رنگ.

در چاپ مداد نام و علامت تجاری تولید کننده و یا مشتری بر روی بدنه مداد چاپ خواهد شد که در انواع مدل بدنه های گرد و سه گوش و شش ضلعی امکان پذیر است .

 

نمونه کار مداد - 15

بعد از چاپ مداد ها با دستگاه هایی به صورت مرتب قرار میدهند .

 

تراش  :

نمونه کار مداد - 16

در مرحله  آخر نوک مداد هارا به سفارش مشتری سر تراشیده میکننده . که تراش مداد ها مانند عکس با دقت و با دستگاه تراش بزرگی انجام میشود .

نمونه کار مداد - 18

زمینه فعالیت هدایای تبلیغاتی راما گیفت ارائه کالاهای با کیفیت در قیمت مناسب می باشد مسیر تلاش این مجموعه بر اصول و خلاقیت و کیفیت هدایای تبلیغاتی است تا در مقابل مشتریان و همکاران عزیز ایجاد یک رابطه ی خوب و تجربه ی مطلوب از همکاری و ماندگاری در ذهن مخاطبین را با عرضه ی کالاهای مرغوب ایجاد کند .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید