همه چی در مورد جعبه پذیرایی

همه چی در مورد جعبه پذیرایی

احتمالاً شما هم مثل من، با پذیرایی هنگام حضور در یک جلسه با استفاده از یک جعبه حاوی کیسه‌های چایی، بسته‌های نسکافه و یا دمنوش غافلگیر شده‌اید و این جعبه‌ها همان جعبه پذیرایی معروف هستند. جعبه‌های پذیرایی به عنوان هدایای تبلیغاتی شیک و مجلسی شناخته می‌شوند که برای اهداف مختلفی به کار برده می‌شوند و جنبه تزیینی و زیبایی آنها بسیار مهم‌تر از جنبه کاربردی آنهاست. این جعبه‌ها به شکلی طراحی و ساخته می‌شوند که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند در عوض فضایی در اختیار فرد قرار می‌دهند که از آن برای نگهداری مواد مختلف استفاده کند. شاید در نگاه اول، جعبه پذیرایی به مانند یک جعبه معمولی و ساده به نظر برسد، اما زمانی که محتویات آن تغییر می‌کند، اسم و عنوان آن نیز عوض می‌شود به همین دلیل در این مطلب ما سعی می‌کنیم اطلاعاتی کامل با جزئیات در مورد آن‌ها ارائه دهیم.

جعبه پذیرایی | راما گیفت

 

تی بگ چیست؟

چای کیسه ای یا تی بگ کیسه ای می باشد که نوع خاصی از چای درون آن قرار دارد که با سرعت بالاتری نسبت به چای معمولی رنگ و طعم و رنگ خود را در آب نمایان می کند و آن چای لیپتون نیز می گویند (نپتون که در بین مردم محبوب است اشتباه است). لیپتون یک مارک اروپایی است و از آنجا که اولین کیسه چای که وارد ایران شد مارک لیپتون داشت و رنگ آن زرد بود ، این کیسه چای در بین مردم محبوب شد.

در گذشته چای فقط برگی بود که داخل قوری ریخته می شد. از آنجا که می توان از چای در محل کار به مقدار مشخص و به صورت محدود استفاده کرد ، کیسه ای تهیه شد. نوع کیسه ای که در آن استفاده می شود آب و گرما را از بین می برد و طعم ، طعم و رنگ چای را به آب برمی گرداند و نباید طعم و بوی خاصی به چای بدهد. و کاملاً بی طرف باشید.

جعبه پذیرایی چیست؟

جعبه پذیرایی جعبه‌های چوبی، پلاستیکی و مقوایی هستند که برای حمل و نگهداری مواد خاصی طراحی می‌شوند و از ظاهری شیک و مخاطب پسند برخوردارند. اهمیت این جعبه‌ها به این دلیل است که امکان استفاده از آنها در فضاها و اماکن مختلف فراهم است و نیازی به تخلیه کردن محتویات آنها به ظروف و وسایل دیگر وجود ندارد. در حال حاضر جعبه‌های چوبی، جعبه‌های مخصوص نسکافه، جعبه‌های مخصوص چای کیسه‌ای و جعبه‌های مخصوص دمنوش از محبوبیت و مقبولیت بیشتری برخوردارند و تقریباً در دفتر هر مدیر یا رئیس شرکتی می‌توان آنها را پیدا کرد.

جعبه پذیرایی | راما گیفت

انواع جعبه پذیرایی و کاربردهای آنها

همانطور که در بند قبلی اشاره شد، جعبه‌های پذیرایی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها برای یک هدف خاص استفاده می‌شود. در این جعبه‌ها، علاوه بر مسئله طراحی و زیبایی، محتویات آن‌ها نقش مهمی دارد و در دسته بندی و نامگذاری آن‌ها از این محتویات استفاده می‌شود:

انواع جعبه پذیرایی را می‌توان در دسته‌های زیر قرار داد:

  • جعبه پذیرایی چوبی: این جعبه‌ها از چوب ساخته می‌شوند و معمولاً برای برش چوب آنها از دستگاه‌هایی مانند دستگاه سی ان سی استفاده می‌شود. طراحی این جعبه‌ها متفاوت است و معمولاً قسمت روی آنها به شکلی برش داده می‌شود که محتویات آنها دیده شود.
  • جعبه پذیرایی نسکافه: این جعبه‌ها ممکن است از مقوا یا چوب ساخته شود و برای قرار دادن نسکافه و گرداندن آنها در مهمانی‌ها و مجالس مختلف به کار گرفته می‌شود. با توجه به نوع جعبه‌های نسکافه، ممکن است طول و عرض آنها متفاوت باشد.
  • جعبه پذیرایی چای یا جعبه تی بگ: دلیل نامگذاری این جعبه‌ها به جعبه تی بگ این است که از آن برای نگهداری چای کیسه‌ای استفاده می‌شود. جعبه‌های چوبی با رنگ قهوه‌ای برای این مورد بسیار پرطرفدارند.
  • جعبه پذیرایی دمنوش: طراحی این جعبه‌ها هم مانند جعبه پذیرایی چای است و معمولاً درب آنها از بالا باز می‌شود. طراحی این جعبه‌ها به سلیقه کاربران و شکل کیسه‌های دمنوش بستگی دارد.

فروش جعبه پذیرایی

فروش جعبه پذیرایی ممکن است تحت عناوین مختلفی انجام گیرد و یا توسط شرکت های شناخته شده یا ناشناخته انجام شود. در کل این جعبه‌ها توسط شرکت‌های کوچکتر و شرکت‌های فعال در حوزه چوب ساخته می‌شوند و شرکت‌های بزرگتر مانند شرکت‌های تولید شکلات و شیرینی و همچنین شرکت‌های تولید کننده کیسه‌های چای و کیسه‌های دمنوش از آنها استفاده می‌کنند. نکته مهم در مورد فروش این جعبه‌ها این است که انتخاب آنها با توجه به هدف اصلی شرکت خریدار صورت می‌گیرد و ممکن است آنها به صورت سفارشی و تنها برای شرکت مورد نظر طراحی شود.

جعبه پذیرایی | راما گیفت

قیمت جعبه پذیرایی

زمانی که بحث خرید و فروش جعبه‌های پذیرایی مطرح می‌شوند؛ چیزی که بیش از همه توجه را به خود جلب می‌کند، مسئله قیمت آنهاست که ممکن است با توجه به شرایط مختلف تغییر کند. با یک جستجوی اینترنتی ساده می‌بینیم که قیمت برخی از آنها بسیار بالاتر از حد تصور ماست، و برخی دیگر از قیمت پایین‌تری برخوردارند که حتی ما به آن فکر هم نمی‌کنیم.

زمانی که به این جعبه‌ها نگاه می‌کنیم، به مواد و ساختار استفاده شده در آنها خواهیم رسید. به عنوان مثال، مواد استفاده شده در ساخت آنها، رنگ بندی آنها، نحوه برش آنها و در نهایت طرح و لوگو آنها بر قیمت جعبه پذیرایی تاثیرگذار است. جعبه‌هایی که از چوب ساخته می‌شوند و چوب آنها با کیفیت باشند، مانند چوب گردو و چوب آگرا، از قیمت بالاتری برخوردارند و طرفداران زیادی هم دارد. جعبه‌هایی که با طرح‌های ساده و معمولی تزیین شده باشند، کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و معمولاً سعی می‌شود که بیشتر به عنوان هدایای تبلیغاتی و برای جلب نظر مخاطب به کار گرفته شوند. همینطور مسئله رنگ جعبه و نحوه برش آنها به طور مستقیم و کیفیت جعبه تاثیرگذار است و به همین دلیل قیمت جعبه پذیرایی را تغییر می‌دهد.

جعبه پذیرایی | راما گیفت

خرید جعبه پذیرایی

آخرین موردی که احتمالاً در مورد جعبه‌های پذیرایی ذهن کاربران و مخاطبان را به خود مشغول کرده است، بحث خرید جعبه پذیرایی و توجه به فاکتورهای تاثیرگذار در آن است. همانطور که در قیمت این جعبه‌ها به موارد مختلفی اشاره کردیم، همین موارد به شکل مستقیم و غیر مستقیم به رضایت مشتریان از جعبه موردنظر منجر می‌شود و در نتیجه ممکن است مقدمات خرید جعبه‌ها را فراهم کند.

در کنار این موارد، باید به دو نوع خرید اینترنتی و فروشگاه واقعی نیز اشاره کنیم. فروشگاه‌های واقعی معمولاً به دلیل پرداخت هزینه‌های مربوط به آب و برق و کرایه مغازه، قیمت بالاتری برای محصولات خود انتخاب می‌کنند و به همین دلیل برای خرید جعبه پذیرایی چندان پیشنهاد نمی‌شود. در طرف مقابل، فروشگاه‌های اینترنتی قرار دارند که خرید جعبه پذیرایی از آنها ساده‌تر است و دردسر کمتری دارد؛ اما مسئله اعتماد سازی و جلب نظر مشتریان در این مورد بسیار مهم از و فروشگاه‌های اینترنتی باید بتواند رضایت مخاطبان خود را کسب کنند.

تماس با راما گیفت

دیدگاهتان را بنویسید