هدیه تبلیغاتی خاص و شرایط استفاده از آن

هدیه تبلیغاتی خاص

هدیه تبلیغاتی خاص و شرایط استفاده از آن

معمولاً انتخاب یک هدیه خاص برای یک شخص خاص چندان سخت نیست و اطلاعات کافی در مورد علایق آن داریم، اما بحث هدیه تبلیغاتی خاص کاملاً متفاوت بوده و به تمهیدات خاصی نیاز دارد. خب! شما در مورد اول با یک نفر مواجه هستید که احتمالاً پدر یا مادر یا همسر شماست و اطلاعات کافی در مورد علایق شخصی و خصوصیات اخلاقی آنها دارید.

اما وقتی که قصد دادن یک هدیه تبلیغاتی خاص را دارید، در وهله اول اگر انتخاب شما یک نفر باشد، شناخت شما نسبت به مورد اول بسیار محدودتر است و اگر انتخاب شما یک طیف از افراد جامعه باشد، مانند مدیران یا پزشکان، باز هم شناخت شما کمتر شده و گزینه‌های شما افزایش می‌یابد.

البته ما در راما گیفت گزینه‌ها و محصولات متعددی به عنوان هدایای تبلیغاتی خاص معرفی کرده‌ایم که می‌توانید یک مورد از آنها را انتخاب کنید، اما این مطلب را تا انتها با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این طیف از هدایای تبلیغاتی در اختیار شما قرار دهیم.

هدیه تبلیغاتی خاص - 5

چه چیزی می‌تواند یک هدیه تبلیغاتی خاص باشد؟

شاید اولین ابهامی که مطرح می‌شود این باشد که یک هدیه تبلیغاتی خاص شامل چه مواردی می‌شود؟ آیا می‌توانیم سلیقه شخصی خود را در این انتخاب دخیل دهیم؟ آیا یک هدیه می‌تواند طیف وسیعی از افراد جامعه را پوشش دهد؟ پاسخ دادن به این سؤالات نه تنها مهم است، بلکه یک ضرورت در انتخاب هدیه به شمار می‌رود و باید برای هر کدام از آنها یک پاسخ صحیح و مناسب داشته باشید.

طبیعتا، یک نوشت افزار تبلیغاتی نمی‌تواند یک هدیه ویژه برای مدیران یا برای پزشکان باشد، یا حتی یک جعبه پذیرایی تبلیغاتی گزینه خوبی برای دانش آموزان یا دانشجویان نیست. پس وقتی که بحث معرفی یک هدیه تبلیغاتی خاص می‌شود، اولین نکته مهم این است که جامعه هدف خود را بشناسیم و دقیقا نیازهای آنها را درک کنیم. این یعنی ما بدانیم که این افراد در طول روز خود با کدام یک از هدایای تبلیغاتی سر و کار دارند و به چه شکلی می‌توانند این هدیه را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهند.

هدیه تبلیغاتی خاص -6

چرا استفاده از هدایای تبلیغاتی خاص اهمیت دارد؟

در مورد اهمیت هدیه تبلیغاتی خاص باید به دو مورد اشاره کنیم که هر کدام در محل خود بسیار مهم هستند. جنبه مهم و اصلی استفاده از هدایای تبلیغاتی این است که کاربر یا گیرنده مورد نظر این هدایا را در معرض دید افراد بیشتری قرار داده و به نوعی به افزایش و گسترش تبلیغات کمک کند. پس اگر ما برای یک نفر از هدایای تبلیغاتی خاص استفاده می‌کنیم، هیچ شکی وجود ندارد که باید بیشترین تمرکز خود را بر روی جنبه تبلیغاتی آن داشته باشیم.

جنبه دوم اهمیت هدایای تبلیغاتی خاص به بحث سپاسگزاری و ماندگاری مشتری بستگی دارد. وقتی که ما برای پزشکان یا برای مدیران از یک هدیه تبلیغاتی خاص استفاده می‌کنیم، طبیعتاً آنها نیز این سپاسگزاری و تشکر را در ذهن خود خواهند داشت و در جاهای مختلف از این کسب و کار و از تلاش ما تعریف خواهند کرد. این مورد نیز به جذب مشتری بیشتر کمک می‌کند.

هدیه تبلیغاتی خاص - 8

برخی از هدایای تبلیغاتی خاص

اما چیزی که باعث می‌شود یک هدیه تبلیغاتی به عنوان خاص در نظر گرفته شود، این است که به یک طیف خاصی از جامعه داده می‌شود که شاید در سایر موارد کاربرد چندانی نداشته باشد. پس باید قبول کنیم که گیرنده باعث می‌شود که یک هدیه تبلیغاتی، خاص به نظر برسد. اما اگر به دنبال انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خاص باشیم، می‌توانیم از گزینه‌های زیر استفاده کنیم:

  • هدایای تبلیغاتی نفیس: این هدایا به دلیل ارزشمند بودن و قیمت بالا، به خوبی هدف ما را از دادن هدیه تبلیغاتی نشان می‌دهند و می‌توانیم بر روی ظرفیت آنها سرمایه گذاری کنیم. دادن یک ساعت تبلیغاتی، یک روان نویس تبلیغاتی یا هر هدیه تبلیغاتی نفیس دیگر، نشان می‌دهد که طرف مقابل برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و سعی می‌کنیم که بهترین انتخاب خود را به آنها اختصاص دهیم.
  • هدایای تبلیغاتی جدید: اگر از ارزشمند و نفیس بودن هدایای تبلیغاتی چشم‌پوشی کنیم، جدید بودن و منحصر به فرد بودن هدایای تبلیغاتی می‌تواند آن را به عنوان یک هدیه تبلیغاتی خاص نشان دهد. به عنوان مثال، شما در شرکتهای مختلف جستجو می‌کنید و جدیدترین هدایای تولید شده آنها را انتخاب می‌کنید. دادن این هدایا به یک شخص به آنها ثابت می‌کند که تا چه اندازه اهمیت دارند که سعی کرده‌ایم جدیدترین محصول بازار را برای آنها انتخاب کنیم.
  • هدایای تبلیغاتی خلاقانه: اگر فکر می‌کنید که هزینه کافی برای خرید هدایای تبلیغاتی نفیس را ندارید، یا شرایط شما به صورتی نیست که جدیدترین هدایای تبلیغاتی را انتخاب کنید، بهتر است سعی کنید که هدایای تبلیغاتی خلاقانه را امتحان کنید. یک فلش کارتی تبلیغاتی، یک تی شرت منقش به یک طرح خاص، یا حتی یک نوشت افزار منحصر به فرد می‌تواند هدف و نیت شما را از دادن یک هدیه تبلیغاتی خاص نشان دهد. البته در این مورد باید خیلی مراقب باشید و حتماً از طرف مقابل خود شناخت کافی داشته باشید تا بهترین هدیه ممکن را انتخاب کنید.
  • هدایای مدیریتی خاص: در بندهای قبلی اشاره کردیم که مدیران و پزشکان گزینه‌های خوبی برای دادن هدیه تبلیغاتی خاص هستند. این به این دلیل است که این طیف از افراد جامعه با تعداد بیشتری از کارمندان و حتی از ارباب رجوعان خود در ارتباط هستند و می‌توانند برند و لوگو مورد نظر ما را معرفی کنند. پس اگر در بین گزینه‌های هدایای تبلیغاتی خاص خود به ست‌های مدیریتی ویژه برخوردید، می‌توانید آنها را به عنوان هدایای مدیریتی خاص اهدا کنید.

البته توصیه می‌کنم که حتماً با کارشناسان ما در گروه راما گیفت در تماس باشید تا اطلاعات کاملتری در اختیار شما قرار دهند و شرایطی فراهم شود که از تجربه آنها در موارد مختلف استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید