منظور از هدایای الکترونیکی چیست؟

هدایای الکترونیکی

منظور از هدایای الکترونیکی چیست؟

در دنیای دیجیتال امروز با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و روی آوردن هرچه بیشتر مردم به سمت تکنولوژی و فناوری استفاده از لوازم الکترونیکی نیز روز به روز در حال افزایش است و همین امر باعث شده است که شما در هر زمینه و کسب و کاری ردپای لوازم الکترونیک را ببینید و نسبت به این لوازم احساس نیاز کنید. درواقع می‌توان گفت بدون استفاده از الکترونیک زندگی انسان مختل خواهد شد. بازار تبلیغات نیز یکی از آن بازارهایی است که سعی می‌کند همچنان همگام با تکنولوژی و فن آوری پیش برود و تاجایی که می‌تواند از این محصولات کاربردی در تبلیغات بهره بگیرد. از این رو محصولات و هدایای الکترونیکی را در کنار سایر محصولات تبلیغاتی و همچنین هدایای تبلیغاتی خود به بازار ارائه کرده است که بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان، صاحبان مشاغل و مدیران قرار گرفته است. می‌توان گفت محصولات الکترونیکی نیاز ضروری هر شخص است و این نیاز فرصتی استثناعی را برای دنیای تبلیغات و اضافه کردن به محصولات تبلیغاتی کاربردی به وجود آورده است.

هدایای الکترونیکی

جایگاه هدایای الکترونیکی در تبلیغات

همانطور که گفتیم در دنیای امروز تکنولوژی و فناوری حرف اول را می‌زند و استفاده از لوازم الکترونیکی، نرم افزاری و دیجیتالی تبدیل به یک نیاز برای هر شخص شده است. اکثر افراد در سرمایه گذاری های خود به سوی محصولات و لوازم الکترونیک و دیجیتال روی آورده اند پس هدایای الکترونیکی می‌توانند بهترین انتخاب در بین هدایای تبلیغاتی باشند چرا که برای یک هدیه تبلیغاتی مهمترین مشخصه کاربردی و مورد نیاز بودن آن وسیله است. هدایای الکترونیک خیلی زود توانستند جایگاه خود را در تبلیغات پیدا کنند. به طوری که امروزه انتخاب اول مدیران و صاحبان کسب و کارها برای هدایای تبلیغاتی برند و محصولات خود همین هدایای الکترونیکی هستند. مخاطبان این شرکت ها و کسب و کارها معمولا اشتیاق فراوانی برای دریافت چنین هدایایی دارند و با کمال میل آن را نگهداری و استفاده می‌کنند و این امر می‌تواند یکی از عوامل تاثیر گذار در بازاریابی موفق آن شرکت یا کسب و کار باشد.

هدایای الکترونیکی

هدایای الکترونیکی تکنولوژیک اما مقرون به صرفه و زودبازده

هدایای الکترونیکی با وجود دیجیتال و تکنولوژیک بودن هزینه زیادی برای شرکت ها نخواهد داشت. همانطور که می‌دانید تبلیغات یکی از موثرترین شیوه های فروش و ارائه محصول در سراسر دنیا می‌باشد و تمامی کسب و کارها و برندها در سراسر دنیا تبلیغات را اولین استراتژی بازاریابی خود می‌دانند و مبالغ بسیاری زیادی از سرمایه شرکت خود را صرف تبلیغات می‌کنند. چرا که آن‌ها به این شعار همیشگی ایمان دارند که تبلیغات هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. انتخاب هدایای الکترونیکی به عنوان یک شیوه تبلیغاتی نه تنها کاربردی و استراتژیک است بلکه نسبت به بازدهی قابل توجه آن بسیار مقرون به صرفه است. درواقع بازدهی و تاثیر فوق العاده زیادی که از دادن چنین هدایای تبلیغاتی کسب می‌شود قابل مقایسه با هزینه اندکی که برای تهیه آن‌ها شده است نمی‌باشد. درواقع شما با دادن هدایای تبلیغاتی به مشتریان، مصرف کنندگان و همکاران خود با یک سرمایه گذاری با هزینه اندک برای بازاریابی خود کرده اید که خیلی زود از نتیجه آن شگفت زده خواهید شد.

هدایای الکترونیکی

هدایای الکترونیکی شامل چه چیزهایی می‌شود؟

امروزه تقریبا از تمام محصولات الکترونیکی و دیجیتال و لوازم جانبی این محصولات به عنوان هدایای الکترونیکی و هدایای تبلیغاتی در سرتاسر دنیا استفاده می‌شود. جالب است بدانید حتی گوشی موبایل، تبلت و نوت بوک نیز جزو هدایای تبلیغاتی برندهای معتبر و بزرگ دنیا هستند و این شرکت ها به مشتریان خاص خود هدایای الکترونیکی ویژه و بعضا گران قیمت اهدا می‌کنند. اما هدایای الکترونیکی تقریبا کوچک و با قیمت مناسب پرطرفدارترین ها که امروزه متقاضیان زیادی در بین شرکت ها دارد شامل لوازم دیجیتال و الکترونیکی از جمله انواع پاوربانک، فلش مموری، اسپیکر، دستگاه بخور، انواع ساعت های دیواری و رومیزی، هدفون، موس، و سایر محصولات الکترونیکی یا لوازم جانبی الکترونیکی پرکاربرد هستند.

هدایای الکترونیکی

چرا  برند ما بر روی هدایای الکترونیکی بهتر دیده می‌شود؟

اکثر کسانی که از هدایای الکترونیکی در تبلیغات خود استفاده می‌کنند بر این باور هستند که استفاده از این نوع هدایای تبلیغاتی برای جذب مشتری و دیده شدن برند آن‌ها بسیار موثرتر و تاثیرگذارتر از سایر محصولات تبلیغاتی است. اما چرا اینگونه است؟ دلایل مختلفی وجود دار که باعث می‌شود نام تجاری شما بر روی هدایای الکترونیکی بیشتر از سایر هدایای تبلیغاتی دیده شود و به چشم بیاید. یکی از آن‌ها همانطور که در بالا اشاره کردیم کاربردی بودن این هدایا است. در طول یک روز نام تجاری شما بارها و بارها به چشم می‌خورد چرا که محصولات دیجیتالی که برند شما بر روی آن‌ها چاپ شده است بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرند، در اختیار دیگران قرار می‌گیرند و حتی به جاهای مختلف برده می‌شوند و برند یا لوگو، یا آرم شرکت شما را نیز با  خود می‌برند. نام تجاری شما آنقدر بر روی محصولات و هدایا الکترونیک دیده می‌شود که به طور ناخودآگاه به ذهن افراد سپرده می‌شود و در خاطر آن‌ها ثبت و بهتر بگوییم حک می‌شود و چیزی که از این طریق در ذهن ثبت شود هرگز فراموش نخواهد.

دیدگاهتان را بنویسید