ساعت تبلیغاتی را بهتر بشناسیم

ساعت تبلیغاتی

ساعت تبلیغاتی را بهتر بشناسیم

دیدن یک ساعت تبلیغاتی چندان سخت نیست و با مراجعه به چند شرکت یا دفتر به راحتی می‌توانید انواع مختلفی از آنها را پیدا کنید. اگرچه اهمیت زمان توجه ما را به سمت این ساعت‌ها جلب می‌کند، اما در کنار آنها از یک برند یا الگویی خاص استفاده می‌شود که جنبه تبلیغی ساعت را نسبت به جنبه کاربردی آن افزایش می‌دهد. باید این حقیقت را بپذیریم که جنبه تبلیغی ساعت‌های تبلیغاتی بسیار بیشتر از جنبه کاربردی آنست و شرکت‌ها به همین دلیل از آنها استفاده می‌کنند. به جرات می‌توان قابلیت‌ها و توانایی ساعت تبلیغاتی را با بسیاری از هدایای تبلیغاتی دیگر مقایسه کرد و حتی از آنها برتر دانست. حالا بریم که بیشتر با آنها آشنا شویم.

ساعت تبلیغاتی

ساعت تبلیغاتی چیست؟

ساعت تبلیغاتی یک ساعت معمولی است که تبلیغات مربوط به یک برند یا یک شرکت خاص در آن آورده شده است. این تبلیغات ممکن است به صورت لوگوی یک شرکت یا اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات آن باشد، اما در هر صورت باعث جلب توجه بیننده می‌شود. در ساعت‌های تبلیغاتی روی مسئله اهمیت زمان تمرکز ویژه‌ای شده است و با توجه به اینکه برای همه انسان‌ها، زمان در اولویت قراردارد؛ طراحان این ساعت‌ها مطمئن هستند که تبلیغات آنها توسط مخاطبان دیده می‌شود و به خوبی می‌توانند نقش تبلیغاتی خود را ایفا کنند.

ساعت تبلیغاتی

کاربردهای ساعت تبلیغاتی

اگر بخواهیم به کاربردهای ساعت تبلیغاتی اشاره کنیم، لازم است که مدل‌های مختلف آنها را نیز معرفی کنیم. به عنوان مثال ساعت‌های دیواری برای نصب بر روی دیوار دفاتر و شرکت‌ها به کار برده می‌شود، این در حالی است که ساعت‌های مچی به مناسبت‌های مختلف به کارکنان یا مشتریان یک شرکت اهدا می‌شوند تا آنها نیز در تبلیغات شرکت نقش داشته باشد. اما به طور کلی، برای کاربرد این ساعت‌ها می‌توان به دو جنبه تبلیغی و تزئینی اشاره کرد. تزیینی مربوط به ساعت‌هایی است که طراحی خاص و منحصر به فردی دارند و دارای لوگو یا برند یک شرکت است. اما ساعت‌های تبلیغی طراحی بسیار ساده و معمولی دارند و معمولاً تبلیغات آنها بیشتر از سایر مدل‌ها به چشم می‌آید.

ساعت تبلیغاتی

انواع ساعت تبلیغاتی

اشاره به مدل‌ها و انواع مختلف یک محصول یا کالا می‌تواند معیار خوبی برای شناسائی و مشخص کردن هدف استفاده از آنها باشد. به عنوان مثال، زمانی که از لفظ دیواری برای یک کالا استفاده می‌شود، یعنی محل کاربرد آن و نحوه استفاده از آن نیز مشخص است. در مورد ساعت‌های تبلیغاتی نیز می‌توانیم به انواع زیر اشاره کنیم که بیشتر سلیقه‌ای و تابع نظر مشتریان است.

  • ساعت دیواری تبلیغاتی: با نگاهی ساده به کارگاه‌ها، دفاتر، نمایندگی‌ها، شرکت‌ها، پروژه‌های موقتی و مواردی از این قبیل به راحتی می‌توانید انواع مختلفی از این ساعت‌های تبلیغاتی را ببینید که در هر کدام از آنها برند یا لوگوی یک شرکت درج شده است.
  • ساعت تبلیغاتی رومیزی: این ساعت‌های تبلیغی برای دفاتر و نمایندگی‌های شرکت‌های مختلف کاربرد دارند و معمولاً با توجه به اهمیت زمان، توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کنند. البته ممکن است از طرف شرکت نیز به برخی از کارکنان از ساعت‌های رومیزی اقدام شود که جنبه تبلیغی آنها پررنگ‌تر باشد.
  • ساعت تبلیغاتی مچی: این ساعت‌ها بیشتر برای کارکنان و برای مشتریان یک کسب و کار سفارش داده می‌شود. به عنوان مثال، ممکن برخی از بانک‌ها یا شرکت‌ها به مشتریان وفادار خود نمونه‌هایی از این ساعت‌ها را بدهند که همیشه همراه آنها باشند و به نوعی وفاداری مشتریان خود را تضمین کنند.
  • ساعت تبلیغاتی چوبی: این ساعت‌ها از جنس چوب بوده و به صورت پیش ساخته نیستند. در حقیقت یک شرکت فقط موتور و عقربه‌های ساعت را می‌خرد و در اختیار کارگاه یا شرکت قرار می‌دهند. کارگاه مورد نظر نیز طراحی ساعت‌ها را با توجه به سلیقه خود انجام داده و آن‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.
  • ساعت تبلیغاتی فانتزی: این ساعت‌ها بیشتر جنبه تبلیغاتی و فانتزی داشته و الگوی خاصی برای طراحی آنها وجود ندارد. معمولاً در کسب و کارهای غیر رسمی از ساعت‌های فانتزی استفاده می‌شود و به برخی مناسبت‌ها مانند تبریک سال نو یا تبریک روز پدر به افراد و خواصی اهدا می‌شوند.

ساعت تبلیغاتی

چاپ ساعت تبلیغاتی

چاپ ساعت تبلیغاتی شاید برای بسیاری از شما سؤال باشد و در مورد آن ابهاماتی داشته باشید. برای چاپ بر روی این کالاها ممکن است از تکنیک‌های خاصی استفاده شود یا از همان چاپ معمولی بهره برده شود. به عنوان مثال، چاپ فلت بد برای کار بر روی سطوح صاف و سطوحی که انعطاف چندانی ندارند مناسب است. در طرف مقابل ممکن است برخی از شرکت‌ها برای چاپ بر روی این ساعت‌ها از تکنیک چاپ لیزری استفاده کنند که دقت بالایی دارد و کیفیت کار آن بسیار خوب است. معمولاً قبل از خرید ساعت تبلیغاتی، به خریداران اطلاع داده می‌شود که از چه تکنیکی برای چاپ آنها استفاده می‌شود.

قیمت ساعت تبلیغاتی

وقتی که ساعت‌های تبلیغاتی را نگاه می‌کنیم، مهم‌ترین بخش و قسمت آن، همان ساعت است که به دلخواه و سلیقه مشتریان ممکن است در آن تغییراتی اعمال شده باشد. به همین دلیل قیمت ساعت تبلیغاتی در وهله اول به ساعت استفاده شده و موتور کار رفته در آن بستگی دارد. در کنار موتور ساعت می‌توان به مواردی مانند طراحی، نوع و تکنیک چاپ، پیچیدگی طرح و الگوی ساعت، بزرگی و اندازه ساعت و همچنین زیبایی آن اشاره کرد که به طور مستقیم بر قیمت ساعت تأثیر گذار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید