انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی

انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی ، محصولاتی هستند که با یک آرم یا شعار مارک می شوند و با هزینه کم یا بدون هزینه برای تبلیغ یک مارک، هویت سازمانی یا یک رویداد را معرفی می نمایند. چنین محصولاتی که غالباً به طور غیر رسمی به آن ها swag، tchotchkes یا freebies گفته می شود، در بازاریابی و فروش استفاده می شوند.

آن ها برای تبلیغ یک شرکت، تصویر شرکت، نام تجاری یا رویداد ارائه می شوند. آن ها اغلب به عنوان دفترچه در نمایشگاه های تجاری، کنفرانس ها، در تماس های فروش یعنی بازدید از شرکت هایی که می خرند یا ممکن است خرید کنند، توزیع می شوند و به عنوان اقلام پاداش در سفارشات ارسال می شوند. آن ها اغلب در کمپین های بازاریابی استفاده می شوند.

تاریخچه هدایای تبلیغاتی

اولین هدایای تبلیغاتی شناخته شده در ایالات متحده، دکمه های یادبود بودند که به انتخابات جورج واشنگتن در سال 1789 باز می گشت. در اوایل قرن 19، برخی از تقویم های تبلیغاتی، حاکمان و غذاهای چوبی وجود داشت، اما هیچ صنعت سازمان یافته ای برای ایجاد آن ها وجود نداشت.

جاسپر میک، چاپگر در Coshocton، اوهایو، بسیاری از افراد به عنوان مبدأ این صنعت در هنگام قانع کردن یک فروشگاه کفش محلی، برای تهیه کیسه های کتاب چاپ شده با نام فروشگاه به مدارس محلی، مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. هنری بیچ، یکی دیگر از پرینترهای Coshocton و رقیبی از Meek، این ایده را برداشت و این دو مرد در حال فروش و چاپ کیسه های مرمر، شلاق های حشره دار، جعبه کارت، فن، تقویم، کلاه پارچه ای، پیش بند و حتی کلاه اسب بودند.

در سال 1904، 12 تولیدکننده هدایای تبلیغاتی با هم جمع شدند تا اولین انجمن صنفی را برای این صنعت پیدا کنند. این سازمان اکنون به عنوان انجمن هدایای تبلیغاتی بین المللی یا PPAI شناخته می شود که در حال حاضر بیش از 10،000 عضو جهانی دارد. PPAI نماینده صنعت هدایای تبلیغاتی با بیش از 22000 توزیع کننده و تقریباً 4،800 تولیدکننده می باشد.

زمانی که صنعت هدایای تبلیغاتی انگلستان و ایرلند رسماً ظهور کردند، بازاریابی شرکت ها در اواخر دهه 50 پیچیده تر شد. پیش از این، ممکن بود شرکت ها هدایای تبلیغاتی گاه و بیگاه را تهیه کرده باشند، اما هیچ صنعت تبلیغاتی کالا وجود نداشته بود. انفجار واقعی در رشد هدایای تبلیغاتی کالا در دهه 1970 رخ داد. در این زمان تعداد فزاینده ای از شرکت های بزرگ با استفاده از هدایا با نشان خود، مزایای به دست آمده از ارتقاء هویت سازمانی، برند یا محصول خود را تشخیص دادند. در سال های اولیه، طیف وسیعی از محصولات موجود محدود بود. با این حال، در اوایل دهه 1980 تقاضا از توزیع کنندگان برای یک فروشگاه هدیه های تبلیغاتی عمومی افزایش یافته بود که آن ها می توانستند به عنوان خود، نام تجاری و سپس با مشتریان شرکت های خود را ترک گویند.

در سال های بعد، این کاتالوگ ها توانستند بیش از مارک تجاری باشند تا تصویر شرکت های توزیع کننده را منعکس کنند. توزیع کنندگان پس از آن توانستند آن ها را به عنوان مشتری خود به مشتریان نهایی ارائه دهند. در سال های اولیه، فروشگاه های هدیه های تبلیغاتی ابزار فروش بسیار زیادی بودند و مشتریان می توانستند محصولات ارائه شده در صفحات را خریداری کنند.

در دهه 1990، خدمات جدیدی برای توزیع کنندگان از منابع مختلف پدید آمد. دهه نود همچنین شاهد ظهور گروه های کاتالوگ بودند. گروه های کاتالوگ، گروه هایی بود که کاتالوگ بی نظیری را به یک گروه جغرافیایی محدود از شرکت های توزیع کننده هدایای تبلیغاتی ارائه می دادند. عضویت در یک گروه کاتالوگ همچنین می توانست شرایط خرید بهبود یافته، شبکه ای از شرکت های توزیع کننده دیگر و ارائه خدمات پشتیبانی دیگر را ارائه دهد. نمونه هایی از گروه های کاتالوگ شامل کاتالوگ طیف تجارت، صفحه و گروه نماینده، ارائه محصولات با تخفیف به گروه منتخب توزیع کنندگان که همگی بیش از سه سال در این صنعت بوده اند، می بود. اعضای گروه فرستاده انحصاری منطقه ای به عنوان یکی از قدرت های خود برای محافظت از سد ورودی پایین بازار بودند.

تا دهه 1990، این صنعت دارای یک فصل اوج بود که در آن بیشتر هدایای تبلیغاتی فروخته می شدند. این فصل در حدود کریسمس و هدیه دادن بود. این تغییر در اوایل دهه 1990 با توجه به اینکه هدایای کریسمس در انگلیس چند فرهنگی کمتر مناسب می شد، تغییر چشمگیری پیدا کرد. شرکت های شرکتی همچنین در بازاریابی خود خلاقیت بیشتری پیدا می کردند و اکنون در طول سال از کالاهای تبلیغاتی برای حمایت از تبلیغات مارک ها، محصولات و رویدادها استفاده می کردند. در اوایل قرن بیست و یکم، نقش فروشگاه هدایای تبلیغاتی شروع به تغییر کرد، زیرا دیگر نمی توانست به طور کامل طیف گسترده ای از محصولات موجود در بازار را نمایندگی کند.

در سال 2007، فروشگاه ها به جای نامه های پستی که قبلاً روی داده بودند، به لیست های هدفمند مشتری ارسال می شدند. اکنون این کاتالوگ بیشتر به عنوان “کارت ویزیت” دیده می شود که نشان دهنده مفهوم کاری است که یک شرکت انجام داده است، نه یک ابزار فروش مهم. در سال 2009 نتایج حاصل از تحقیقات مربوط به گروه نماینده ای از شرکت های توزیع کننده، منتشر شده که نشان می دهد استفاده از کاتالوگ های کپی سخت در سال 2010 کاهش یافته است.

شرکت های توزیع کننده متخصص در تهیه هدایای تبلیغاتی خلاق هستند. به طور سنتی، برای اطمینان از داشتن یک شبکه سازنده مؤثر، آن ها خود را از محدوده کالاهای تجاری موجود از ارسال نامه های دریافت شده از خود تولید کنندگان و با حضور در نمایشگاه های تجاری در سراسر جهان، آگاه می کردند. به عنوان مثال، نمایشگاه فقط نمایشگاه ملی در انگلستان.

در سال 2004، با راه اندازی یک سرویس جستجوی آنلاین، که توزیع کنندگان را با تولید کنندگان در سراسر جهان متحد می کند، شیوه تجارت محصولات تبلیغاتی را تغییر داد. این سرویس صرفاً برای کالاهای تبلیغاتی تجاری معتبر است.

محصولات و انواع هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی در سطح جهان برای تبلیغ برندها، محصولات و هویت شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها همچنین در رویدادها مانند نمایشگاه ها و راه اندازی محصول به عنوان هدیه دادن استفاده می شوند. از هدایای تبلیغاتی می توان برای سازمان های غیرانتفاعی برای تبلیغ خود استفاده کرد. همچنین برای ارتقاء برخی از مواردی که آن ها برگزار می کنند، مانند پیاده روی یا هر رویداد دیگری که باعث ایجاد پول برای یک امر می شود، استفاده می شود.

تقریباً هر چیزی را می توان با نام یا آرم یک شرکت تجاری کرد و برای تبلیغ استفاده کرد. موارد متداول شامل تی شرت تبلیغاتی، کلاه تبلیغاتی، موس پد تبلیغاتی، جاکلیدی تبلیغاتی، ساک دستی تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی، لیوان تبلیغاتی، اسباب بازی تبلیغاتی است. بزرگترین طبقه بندی هدایای تبلیغاتی، کالاهای پوشیدنی است که بیش از 30٪ از کل را تشکیل می دهد. هدایای تبلیغاتی سازگار با محیط زیست مانند محصولاتی که از مواد بازیافت شده و منابع تجدید پذیر ایجاد شده اند، محبوبیت قابل توجهی را تجربه کرده اند.

هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی
هدایای تبلیغاتی

بیشتر هدایای تبلیغاتی نسبتاً کوچک و ارزان هستند، اما می توانند به موارد با سطح بالاتر برسند. به عنوان مثال به افراد مشهور در جشنواره های فیلم و نمایش های جوایز اغلب موارد تبلیغاتی گران قیمت مانند عطرهای گران قیمت، کالاهای چرمی و وسایل الکترونیکی داده می شود. شرکت هایی که هدیه گران قیمت را برای شرکت کنندگان مشهور فراهم می کنند غالباً از افراد مشهور اجازه می دهند که عکسی از آن ها را به همراه کالای هدیه تهیه کنند که می تواند توسط این شرکت برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود. شرکت های دیگر با امید به اینکه افراد مشهور این اقلام را در ملا عام بپوشند، هدایای لوکس تبلیغاتی مانند: کیف دستی یا روسری را به افراد مشهور ارائه می دهند و بدین ترتیب تبلیغاتی را برای نام تجاری و محصول این شرکت کسب می کنند.

اهداف و کاربرد هدایای تبلیغاتی

آگاهی از برند رایج ترین مورد برای موارد تبلیغاتی است. اهداف دیگری که بازاریاب ها برای تسهیل از موارد تبلیغاتی استفاده می کنند شامل روابط و رویدادهای کارکنان، ایجاد ترافیک تجاری، روابط عمومی، جذب مشتری جدید، برنامه فروشندگان و توزیع کنندگان، معرفی محصولات جدید، جوایز خدمات کارمندان برنامه های غیر انتفاعی برنامه های تشویقی داخلی، آموزش ایمنی، مراجعه به مشتری و تحقیقات بازاریابی می باشد.

موارد تبلیغاتی نیز در سیاست برای ترویج نامزدها و علل مورد استفاده قرار می گیرد. اقلام تبلیغاتی به عنوان ابزاری برای سازمان های غیرتجاری، مانند مدارس و خیرین، غالباً به عنوان بخشی از کمپین های جمع آوری و افزایش آگاهی مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه بارز بند بند مروارید، که برای ارتقاء آگاهی از سرطان و جمع آوری بودجه برای حمایت از برنامه ها و تحقیقات برای بقاء سرطان استفاده می شد. هدیه های شرکت های بزرگ در مرزها و فرهنگ های بین المللی، با نوع کالایی که اغلب از کشور به کشور دیگر متفاوت است.

هدایای تبلیغاتی به ندرت توسط شرکت های بزرگ تولیدکنندگان واقعی هدایای تبلیغاتی مستقیماً خریداری می شوند. تخصص یک تولید کننده در تولید کالاهای فیزیکی محصولات نهفته است، اما گرفتن یک محصول در مقابل مشتریان بالقوه یک مجموعه مهارت کاملاً متفاوت و یک فرایند پیچیده است. در صنعت کالاهای تبلیغاتی انگلستان و ایرلند، شبکه گسترده ای از شرکت های توزیع کننده هدیه های تبلیغاتی وجود دارد. توزیع کننده هدایای تبلیغاتی به عنوان شرکتی تعریف می شود که تمرکز ویژه ای برای فروش هدیه های تبلیغاتی برای کاربران نهایی دارد. کاربر نهایی یک شرکت یا سازمانی است که هدایای تبلیغاتی را برای استفاده خود خریداری می کند. شرکت های توزیع کننده، این تخصص را دارند که نه تنها محصول را به بازار عرضه می کنند، بلکه می توانند پشتیبانی تخصصی لازم را نیز انجام دهند.

جنبه منحصر به فرد هدایای تبلیغاتی این است که در اکثر اوقات محصول با آرم یا مارک یک سازمان شرکتی چاپ می شود. تولیدکنندگان واقعی به ندرت تنظیم شده اند تا در واقع مورد را چاپ کنند. شرکت های توزیع کننده هدایای تبلیغاتی متخصص در کارهای هنری و فرآیندهای چاپ هستند. علاوه بر این، توزیع کنندگان هدیه های تبلیغاتی همچنین از پشتیبانی کاملی در سفارشات پردازش، کارهای هنری، اثبات، تعقیب پیشرفت و تحویل محصولات تبلیغاتی از چندین منبع تولیدی برخوردار هستند.

اهمیت ارائه هدایای تبلیغاتی

1. بازاریابی موثر و کم هزینه

بسیاری از شرکت های کوچک فقط می توانند رویای یک تبلیغات گسترده در مقیاس وسیع داشته باشند و در رسانه های واگرا پخش شوند. اما آن ها هنوز هم می توانند با کمپین هدایای تبلیغاتی کم هزینه به اهداف بازاریابی خود برسند. بسیاری از موارد تبلیغاتی با هزینه کم برای استارتاپ ها وجود دارد.

بسیاری از تولید کنندگان هدایای تبلیغاتی قیمت ها را برای توزیع انبوه بسیار پایین نگه می دارند. قیمت اقلام هدیه کم است اما تأثیر آن بر گیرندگان زیاد است.

طبق گفته Sageworld ، به ویژه لیوان های تبلغاتی، تبلیغات موثری هستند. زیرا 57٪ از مردم توانستند تبلیغ را با لیوان به یاد بیاورند. بنابراین محصولات برای سرمایه گذاری شما ارزش بسیار خوبی دارند. شما با ارائه یک هدیه ساده به مشتریان خود برنده خواهید شد.

ما به هزاران صاحب مشاغل از سراسر جهان به نیازهای طراحی گرافیکی خود مانند طراحی آرم، طراحی وب سایت، پست های رسانه های اجتماعی، بنر و موارد دیگر کمک کرده ایم.

2. تشخیص برند فوری

شناخت برند به این معنی است که مصرف کنندگان می توانند شرکت و محصولات یا خدمات آن را بلافاصله هنگامی که لوگوی شما را نشان می دهند شناسایی کنند. به عنوان مثال، مردم می توانند بلافاصله با مشاهده آرم قوس زرد رنگ، تجارت فست فود مک دونالد را تشخیص دهند.

هدیه شما از هدایای تبلیغاتی به مشتریان در یادآوری و شناخت شغل شما به آن ها کمک می کند. این یکی از دلایل اصلی توزیع هدایای تبلیغاتی است. مقاله ای که در technomarketinginc منتشر شده است بیان می کند که 89٪ از مصرف کنندگان می توانند تبلیغ کننده یک هدیه تبلیغاتی را که در دو سال گذشته دریافت کرده اند به یاد بیاورند.

این هدیه برای مدت طولانی در خانه ها و دفاتر یا اتومبیل های آنها و غیره باقی می ماند و آن ها را به یاد کار و شرکت می اندازد. در حقیقت، مصرف کنندگان به طور متوسط ​​6.6 ماه به محصولات تبلیغاتی آویزان می شوند. دفعه بعد، وقتی آرم شما را می بینند، فوراً هدیه و تجارت شما را به خاطر می آورند. مشتریان اگر یک کالای مارک دار را به آن ها هدیه دهید، تجارت شما را حتی بیشتر به یاد خواهند آورد. آن ها با شناخت محصولاتتان در هنگام خرید، به کسب و کار شما پاداش می دهند.

3. قرار گرفتن در معرض مشاغل بیشتر

تبلیغی در تلویزیون یا بیلبورد بلافاصله در عرض چند ثانیه از چشمان شما می گذرد. اما، وسایل هدیه برای بیشتر اوقات مورد استفاده قرار می گیرند و در جلوی چشم قرار دارند. به عنوان مثال، مصرف کنندگان هدیه شما از طراحی پیراهن مرسوم، مد روز را می پوشند. آنها بیشتر از لیوان چای یا قهوه شما می ریزند. این نوع آزادی ها روشی عالی برای افزایش در معرض مشاغل شما قرار گرفتن می باشد.

براساس Ppai.org ، 76.1 درصد از شرکت کنندگان می توانند نام تبلیغ کننده را روی محصول تبلیغاتی که در 12 ماه گذشته دریافت کرده اند، بیاد آورند. در مقایسه، فقط 53.5 درصد از شرکت کنندگان می توانند نام تبلیغ کننده ای را که در هفته گذشته در یک مجله یا روزنامه دیده بودند، به یاد بیاورند.

4. به عنوان کارت ویزیت شما کار می کند.

کارت ویزیت شرکت و محصولات آن را به مصرف کنندگان معرفی می کند. هدایای تبلیغاتی شما نیز کم و بیش به همان روش اما با نتایج بهتری کار می کنند. هنگام توزیع اقلام هدیه مربوط به تجارت و صنعت، در واقع تجارت خود را با مصرف کنندگان بالقوه معرفی می کنید. طبق Marketingsherpa ، 71.6٪ از شرکت کنندگان که هدیه های تبلیغاتی دریافت کرده اند، نام این شرکت را که محصول را به آن ها داده است، به خاطر می آورند.

به یاد داشته باشید که هدایای تبلیغاتی همانند کارت های ویزیت نیز اطلاعات تماس شما را دارند. موارد هدیه دارای آرم شرکت، تصاویر و شعاری است که پیام تجاری شما را به تصویر می کشد. بنابراین محصول مارک ملموس به عنوان کارت ویزیت مفیدی کار می کند که مصرف کنندگان می توانند روزانه از آن استفاده کنند.

هدایای تبلیغاتی نیز به عنوان بخشی از کمپین رسانه های اجتماعی شما کار می کنند. شما می توانید از هدایای تبلیغاتی به عنوان بخشی از کمپین رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما باید کدهای QR خود را روی یک بطری تبلیغاتی چاپ کنید. همچنین می توانید هشتگ های خود را بر روی پیراهن های تی شرت و سایر موارد تبلیغاتی قرار دهید.

5. وفاداری مشتری

مشتریان شما باید در صورت لزوم محصولات شرکت شما را خریداری کنند. بازاریابان منابع بیشتری را برای ساختن پایه ای محکم از مشتریان وفادار خرج می کنند. آنها از محصولات تبلیغاتی برای رانندگی وفاداری مشتری در یک دوره کوتاه استفاده می کنند.

با این حال ، اطمینان حاصل کنید که هدایای تبلیغاتی شما از استانداردهای باکیفیت و ترجیحاً دارای مارک تجاری است. مردم کیفیت برتر کالاهای هدیه را با کیفیت تجارت شما مرتبط می کنند. این امر به نگه داشتن اولین بار خریداران محصولات شما برای همیشه کمک خواهد کرد. مقاله ای که در Risinghillmarketing منتشر شده است، مشتریانی را نشان می دهد که یک محصول تبلیغاتی دریافت کرده اند که 52٪ بالاتر از یک نامه است.

دیدگاهتان را بنویسید